Dom Seniora - Kalety


Dla Rezydentów, którzy podpiszą umowę w sierpniu do końca roku 2016 obowiązuje rabat w wysokości 15%.
Dla osób korzystających z turnusów rehabilitacyjnych od sierpnia do końca roku oferujemy rabat w wysokości 10 %.


Drodzy goście, witamy na stronie internetowej Domu Seniora w Kaletach. Jesteśmy nowo otwartym prywatnym Domem, w którym nasi Podopieczni mają zagwarantowaną przez 24 godziny na dobę opiekę pielęgniarską i lekarską. Zapewniamy pobyt w 1, 2 i 3-osobowych wygodnych pokojach w budynku bez barier architektonicznych spełniającym najwyższe standardy. Bogato wyposażone pokoje oraz pomieszczenia wspólne pozwalają nam na spełnienie tych wymogów. Dom Seniora w Kaletach zapewnia pełne wyżywienie z własnej kuchni dostosowane do osobistych diet oraz bogatą ofertę zabiegów rehabilitacyjnych, w tym pełen zakres zabiegów fizykoterapii i odnowy biologicznej. Jesteśmy przygotowani na przyjęcie osób o różnym stopniu sprawności, nawet osób leżących. Staramy się, aby każdej osobie zapewnić polepszenie stanu zdrowia. Istnieje możliwość skorzystania z oferty pobytu stałego oraz pobytów czasowych, tzw. turnusów rehabilitacyjnych jako formę urlopu lub mieszkania z zapewnieniem opieki na wysokim poziomie, według Państwa życzeń. Na terenie naszego ośrodka mamy tereny spacerowe w lesie z alejkami, ławkami i altanką. Nasz dom opieki zatrudnia wykwalifikowany personel, który oferuje ograniczonej liczbie gości wszelkie wsparcie w życiu codziennym, przez całą dobę. Co więcej naszym celem jest zachowanie aktywności naszych gości, wspieranie samodzielności, zapewnienie odpoczynku i rehabilitacji oraz podarowanie radości życia. Wypełniamy naszym pensjonariuszom czas wolny organizując zajęcia w przestrzeniach wspólnych, terenach zielonych, zapraszając gości do nas oraz organizując wycieczki. Organizujemy wycieczki i pokazy filmowe. Gościliśmy Pana Artura Barciś oraz inne osoby. Ideą, która przyświeca nam prowadząc Dom Seniora w Kaletach jest stworzenie prawdziwego, rodzinnego domu zapewniającego z jednej strony spokój, ciszę, bezpieczeństwo i opiekę, a z drugiej możliwość realizacji zainteresowań i marzeń, które ma każdy człowiek.

O nas

Nasz zespół składa się z wykwalifikowanego personelu, dla którego praca w Domu Seniora jest spełnieniem ich powołania. Dom Seniora w Kalatach to opiekunowie i pielęgniarki, personel kuchni z szefową, dietetyk, animatorzy, terapeuci, pracownicy administracyjni i techniczni, którym postawiliśmy wysokie wymagania w kwestiach kompetencji i osobowości.

Podopieczni mają zagwarantowaną 24 godziny na dobę opiekę lekarską i pielęgniarską.
Nasz personel kuchenny przygotowuje odpowiednie wyżywienie – 3 razy dziennie, domową kuchnię, zgodnie z zasadami zdrowej diety. Żywność jest dostosowana do potrzeb mieszkańców, którzy z uwagi na stan zdrowia potrzebują specjalnego odżywiania (cukrzycy, osoby ze złym cholesterolem).

Dom Seniora w Kaletach prowadzi zabiegi rehabilitacyjne, w tym masaże, elektroterapię, odnowę biologiczną oraz usługi, które dla osób starszych i nie raz schorowanych będą stanowić pomoc w zachowaniu poziomu wydolności fizycznej, poprawę stanu zdrowia, ulgę w bólach.

Dodatkowo w naszym Domu oddana jest do dyspozycji kaplica, w której msze odprawiane są przez księży z parafii w Kaletach. Chętnym zapewniona jest opieka duszpasterska.

Organizujemy i animujemy czas wolny w zależności od upodobań (koncerty, wycieczki, zajęcia manualne, koła zainteresowań, uroczystości okolicznościowe, przygotowywanie świąt).

Podopieczni mają kontakt z naturą (tereny zielone wokół budynku, kompleks leśny stanowiący otoczenie oraz w sąsiedztwie atrakcyjne tereny rekreacyjne ). Podopieczni mają możliwość odpocząć na świeżym powietrzu, pospacerować po lesie otaczającym dom oraz przyległym do budynku parku a nawet uprawiać własny ogródek.

Staramy się, aby stworzona atmosfera i warunki zapewniały:

 • zdrowie (dla mieszkańców są przewidziane masaże, rehabilitacja, odnowa biologiczna)
 • bliskość natury (w sąsiedztwie budynku las, woda, park krajobrazowy)
 • rozrywkę (spotkania tematyczne: filmowe, z kuchnią, z globtroterami)
 • kulturę (wyjazdy do muzeów, teatru, galerii, na koncerty)
 • wolność (brak wyznaczonych godzin odwiedzin – dom otwarty)
 • możliwości własnej aranżacji przestrzeni życiowej (własne meble, wystrój według upodobań)

Nasz dom seniora

Stworzyliśmy Dom Seniora dla osób starszych, niepełnosprawnych, przewlekle chorych, którym oddaliśmy do dyspozycji pokoje 1, 2 oraz 3 osobowe wraz z łazienkami, które zostały zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami i wzorcami ergonomii, co zapewnia wysoki komfort użytkowania.>Obiekt został w pełni dostosowany do ograniczonych możliwości poruszania się schorowanych i starszych pensjonariuszy.

Komfortowe warunki mieszkania są bez wątpienia największym wymaganiem nowego klienta. Nie mniej jednak będzie liczyła się atmosfera, podejście personelu do mieszkańców oraz poszanowanie indywidualnych potrzeb nowego klienta, dlatego też jest możliwość przyjazdu ze swoimi meblami i wyposażenie w nie zamieszkiwanego pokoju. Niemniej każdy pokój jest umeblowany. Dodatkowo na terenie obiektu pensjonariusze mają dostępu do internetu WI-FI. Każdy pokój posiada własną łazienkę z ubikacją, prysznicem, umywalką oraz pochwytami ułatwiającymi korzystanie z prysznica czy ubikacji.Część powierzchni najniższego piętra przeznaczona została na salkę gimnastyczną z niezbędnym sprzętem i urządzeniami (bieżnia rowerek statyczny, wioślarz, orbitek, itp), odnowę biologiczną z hydroterapią (kąpiel perełkowa, hydromasaż ) i pomieszczeniami fizykoterapii (masaże, laseroterapia, światłolecznictwo, elektroterapia, ultradźwięki).

Na dwóch kondygnacjach przygotowano pokoje mieszkalne z węzłami sanitarnymi jako pomieszczenia 1,2,3- osobowe.

 • 8 pokoi jednoosobowych
 • 16 pokoi dwuosobowych
 • 4 pokoje trzyosobowych

Dodatkowo na każdej kondygnacji mieszkalnej całodobowa dyżurka pielęgniarska

Cały obiekt jest monitorowany i ogrodzony, zapewniając w ten sposób całkowite bezpieczeństwo przebywających w nim pensjonariuszy.

Oferta

Ceny rozpoczynają się już od:

2448 zł

i ustalane są indywidualnie w zależności od stanu zdrowia z dyrektorem ośrodka pod numerem tel. 501-337-778

 

Dla Rezydentów, którzy podpiszą umowę w sierpniu do końca roku 2016 obowiązuje rabat w wysokości 15%.

Dla osób korzystających z turnusów rehabilitacyjnych od sierpnia do końca roku oferujemy rabat w wysokości 10 %.

 

Zabiegi rehabilitacyjne, fizykoterapii, ruch na świeżym powietrzu oraz właściwie dobrana dieta ma, w naszym celu znacznie polepszyć ogólny stan zdrowia i regenerować siły życiowe, a w szczególności spowodować:

 • obniżenie przemęczenia;
 • obniżenie nerwowości i depresji;
 • obniżenie czynników ryzyka zachorowań układu krążenia;
 • wzmocnienie układu odpornościowego;
 • spowolnienie procesu starzenia się;
 • polepszenie wielu innych wskaźników ogólnego stanu zdrowia

Aktualności


Lokalizacja

 

Lokalizacja pozwala na szybki i łatwy dojazd do miast aglomeracji górnośląskiej, okolic Częstochowy oraz do Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice.

W roku 2017 powstanie węzeł autostrady, który zapewni jeszcze dogodniejszy dojazd.

Dom Seniora zlokalizowany jest w mieście Kalety, niedużej, malowniczej miejscowości na skraju Śląska, w jednej z najczystszych i najbardziej zielonych okolic tego regionu, a także w sąsiedztwie terenów rekreacyjnych, w tym Zalewu Zielona.

Obiekt usytuowany w bliskim sąsiedztwie centrum miasta (ok. 5-7 min. pieszo), a jednocześnie przy lesie, który jest częścią kompleksu. Miejsce jest wprost stworzone dla tego typu działalności i jest niejako gwarantem stuprocentowego zadowolenia każdego z pensjonariuszy. Charakterem obiekt wpisuje się w otoczenie, atrakcyjna elewacja oraz otoczenie stanowi wizytówkę obiektu.

Na korzystną lokalizację wpływa kilka czynników: centrum miasta w odległości ok. 300 metrów (obiekty handlowe, usługowe, oświatowe), zlokalizowany przy obiekcie przystanek komunikacji autobusowej, sklepy i poczta w najbliższym sąsiedztwie, brak uciążliwości w postaci obiektów przemysłowych i magazynowych, co więcej nie występuje nadmiernie zwiększony poziom hałasu, a średnie natężenie ruchu nie powoduje znaczącego dyskomfortu.

Kontakt

  Jeśli nie mają Państwo możliwości przyjechać do nas osobiście, chętnie po Państwa przyjedziemy. Proszę się z nami skontaktować w celu ustalenia dogodnego terminu i wyjaśnienia wszystkich kwestii dotyczących naszych usług.

adres

ul. 1-go Maja 49 42-660 Kalety,

Tel

Recepcja: +48 343 577 240 Dyrektor: 501 337 778

Imie i nazwisko (wymagane)

E - Mail (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Opinie o nas

Przyjechałam na turnus na miesiąc. Spodobała mi się rodzinna atmosfera. Zostałam na dwa turnusy.

Wszystko było zgodnie z ofertą, cena, zabiegi. Jedzenie bardzo dobre. Piękne otoczenie ośrodka. Mieszkałam niby w mieście, ale była w lesie.


Erna Sławik


Wyślij opinię

Imię i nazwisko *

Adres E-mail *

Treść opinii *

* - pola wymagane

eu

 

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

 

ROZBUDOWA FIRMY STAVBAU SP. Z O.O. W CELU URUCHOMIENIA DZIAŁALNOŚCI DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 749 892,10 PLN

WARTOŚĆ PROJEKTU: 2 720 760,90 PLN

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego

na lata 2007-2013

 

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl.